قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / حکایت و ضرب المثل / ضرب المثل / لنگه کفش هم در بیابان غنیمت است

لنگه کفش هم در بیابان غنیمت است

 

تاجری با باری فراوان در بیابانی حرکت می کرد که ناگهان راهزنان راه را بر او می بندند و تمام داراییش را غارت می کنند تا جایی که حتی کفش پای او را نیز به یغما می برند! تاجر بیچاره با پای برهنه مدتی در بیابان حرکت کرد که ناگهان یک جفت کفش دید،یکی از کفش ها سالم و دیگری پاره بود،تاجر به محض دیدن کفش پاره آن ها را رها می کند اما پس از مدت کوتاهی پشیمان گشته و سراغ کفش ها می آید و می گوید : لنگه کفش پاره هم در بیابان غنیمت است .

این ضرب المثل درحقیقت نشان می دهد که باید قدر نعمات خداوند را دانست،نعمتی هم چون این کفش پاره ! کفش پاره ای که در ظاهر به درد کسی نمی خورد اما در موقعیتی هم چون مورد بالا غنیمت بزرگی است !


واژگان کلیدی: توضیح ضرب المثل لنگه کفش پاره هم در بیابان غنیمت است،لنگه کفش در بیابان نعمت است،ضرب المثل لنگه کفش کهنه در بیابان نعمت است،داستان ضرب المثل لنگه کفش کهنه در بیابان نعمت است،مقاله ای پیرامون موضوع ضرب المثل لنگه کفش کهنه در بیابان نعمت است،لنگه کفش در بیابان غنیمت است،ضرب المثل کفش کهنه در بیابان نعمت است،ضرب المثل درباره کفش،ضرب المثل لنگه کفش در بیابان یعنی چه،درباره ضرب المثل لنگه کفش در بیابان در زبان فارسی،لنگه کفش در بیابان نعمت است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code