قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

داستان کوتاه پدربزرگ

 

پيرمردی تصميم گرفت تا با پسر، عروس و نوه چهار ساله خود زندگي کند. دستان پيرمرد مي لرزيد و چشمانش خوب نمي ديد و به سختی مي توانست راه برود. هنگام خوردن شام، غذايش را روی ميز ريخت و ليوانی را بر زمين انداخت و شکست.
پسر و عروس از اين کثيف کاری پيرمرد ناراحت شدند: بايد درباره پدربزرگ کاری بکنيم، و گرنه تمام خانه را به هم می ريزد. آنها يک ميز کوچک در گوشه اتاق قرار دادند و پدربزرگ مجبور شد به تنهايي آنجا غذا بخورد. بعد از اينکه يک بشقاب از دست پدربزرگ افتاد و شکست، ديگر مجبور بود غذايش را در کاسه چوبي بخورد. هروقت هم خانواده او را سرزنش مي کردند، پدربزرگ فقط اشک مي ريخت و هيچ نمي گفت.
يک روز عصر، قبل از شام، پدر متـوجه پسر چهـار ساله خود شد که داشت با چند تکـه چوب بـازي مي کرد. پدر رو به او کرد و گفت: پسرم، داري چي درست مي کني؟ پسر با شيرين زباني گفت: دارم براي تو و مامان کاسه هاي چوبي درست مي کنم که وقتي پير شديد، در آنها غذا بخوريد! و تبسمي کرد و به کارش ادامه داد.
از آن روز به بعد همه خانواده با هم سر يک ميز غذا مي خوردند.


واژگان کلیدی: داستان کوتاهی درباره ی مهربانی با پدربزرگ،داستانک با موضوع خوش رفتاری با افراد پیر و سالخورده،قصه ای پیرامون درک کردن دیگران،داستانی درباره ی خوش برخورد بودن،داستانهای کوتاه،داستان زیبا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code