قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / سخن بزرگان / سخن بزرگان خارجی / سخنان پاراماهانسا یوگاناندا

سخنان پاراماهانسا یوگاناندا

 

 سعی کنید به فیلم زندگی,با همین احساس ساده نگاه کنید.اکثر افراد که امروز روی زمین زندگی می کنند،صدسال پیش اینجا نبوده اند.عده ای پیش از ما اینجا بوده اند و ما که اکنون اینجائیم،صدسال دیگر اینجا نخواهیم بود.همه خواهیم رفت و نسل بعد حتی اسمی هم از ما بر زبان نخواهد آورد.آنها هم چنین سرنوشتی خواهند داشت.این قانون این کره خاکی است.

*****
حس شفقت داشتن نسبت به همه موجودات، برای شناخت حق ضروری است؛ چون خود حق هم سرشار و لبریز از این کیفیت است. آن هایی که قلب رئوف و مهربانی دارند، می توانند خود را جای دیگران بگذارند، درد آن ها را احساس کنند و در صدد رفع آن برآیند.

*****
شما باید پیش از آنکه در مورد هر مطلب مهمی تصمیم بگیرید در سکوت به مراقبه بپردازید، و از خداوند طلب دعای خیر کنید. در چنین حالتی قدرت خداوند در نهان قدرت شما است. در نهان ذهن شما ذهن حضرت حق است، و در پس اراده شما اراده او در عمل است.

*****

بشر در جستجوي پايدار و ابدي براي «چيز ديگري» است، كه اميدوار است برايش شادي كامل و بي‌منتها به ارمغان آورد. براي آن عده از افرادي كه جستجو كرده و خدا را يافته‌اند، جستجو به پايان رسيده است. ذات احديت آن «چيز ديگرِ» است.

*****

 دنیا به وجود آمده تا ما را سرگرم کند نه اینکه شکنجه دهد – هرچند که ظاهرا درحال شکنجه ماست – خداوند فیلم سینمائی آفرینش – دستگاه خلقت – را بسیار پیچیده و مملو از تضادهای خوب و بد ساخته است.

*****
به یاد داشته باشید که وقتی برای آرزویی خوب تلاش می کنید،خداوند شما را هدایت می کند و شما را برای آن تلاش ارزنده برمی انگیزد.

*****
همه روحها برابرند. تنها تفاوت میان من و شما این است که من سعی کردم و به خداوند نشان دادم که به او عشق می ورزم و او به سویم آمد. عشق آهنربایی است که خداوند نمی تواند از آن بگریزد.

*****
شما برای انجام یک ماموریت الهی به زمین فرستاده شده اید.ببینید چقدر این امر مهم است ! نگذارید این “من” ناچیز مانعی بر سر راه دستیابی شما به هدف لایتناهی باشد.

*****

 کارهای زیادی متقبل می شوم ،اما هرگز احساس نمی کنم که تحمیلی است ، زیرا همه کارها را برای خدا انجام می دهم.

*****

چندبار اتفاق افتاده که به دیدن فیلمی جنائی رفته اید و هنگام بازگشت گفته اید:فیلم جالبی بود !


واژگان کلیدی: سخنان پاراماهانسا یوگاناندا،سخنان آموزنده ی پاراماهانسا یوگاناندا،سخن های حکیمانه ی پاراماهانسا یوگاناندا،جملات قصار پاراماهانسا یوگاناندا،جمله های پندآموز پاراماهانسا یوگاناندا،گفتارهای ارزنده ی پاراماهانسا یوگاناندا،یک سخن تاثیرگذار از پاراماهانسا یوگاناندا،سخنی فلسفی از پاراماهانسا یوگاناندا.

Paramahansa Yogananda،quotes

......

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code